Hořčík mi vrátil chuť do života

Jmenuji se Jana Prokešová a letos jsem oslavila 34. narozeniny. Přátelé o mně často říkají, že jsem typická workoholička, která sice svou práci miluje, ale nikdy pořádně neví, kdy přestat. 

Upřímně, nikdy by mě nenapadlo, co všechno může způsobit dlouhodobý nedostatek hořčíku. Jak jsem napsala výše, ve své práci funguji na 100 %. Jelikož pracuji v kanceláři a velmi často nestíhám, stravuji se v bufetech a restauracích. A byť se snažím vybírat vyvážená, na první pohled, zdravá jídla, poslední, co bych řešila je to, jestli je v něm i hodnotný obsah hořčíku.

Můj názor se ale rapidně změnil, když jsem se v noci začala budit s křečemi v oblasti lýtek. Jestli někdo tyto noční křeče zná, tak ví, že jsou opravdu bolestivé a nepříjemné. A aby toho nebylo málo, začaly mi vypadávat vlasy. Moje zděšení bylo maximální! „Je mi 34 proboha, na vypadávání vlasů mám přece ještě času dost!“ říkala jsem si. Nezbylo mi nic jiného než se objednat k obvodnímu lékaři na krevní testy.

A víte, co se stalo? Po rozboru mi bylo řečeno, že mám výrazný nedostatek hořčíku. Jakmile jsem se dostala domů, sedla jsem si za počítač a začala jsem hledat nejkvalitnější formu hořčíku. Zjistila jsem, že internet nabízí opravdu obrovské množství různých doplňků stravy s obsahem magnesia, ale já jsem chtěla pro sebe opravdu něco kvalitního, 100 % přírodního. A tak jsem narazila na VitasLife. Ten nabízel i test nedostatku hořčíku, který jsem si ze „srandy“ udělala.

Už po prvních několika otázkách (máte nafouklé břicho, zapomínáte často, jste pravidelně pod stresem), na které jsem si odpověděla ANO, jsem věděla, kam výsledek testu povede. Z internetu jsem totiž zjistila, že pokud pracujete v zátěži, cítíte se víc a víc unavení, ztrácíte pozornost, máte křeče nebo vám tiká oční víčko, pravděpodobně vašemu tělu tento minerál chybí. Výsledek testu POZOR! CHYBÍ VÁM HOŘČÍK proto nebyl nijak překvapující. 

O VitasLife jsem ale chtěla zjistit víc. Prostudovala jsem jejich stránky a když jsem zjistila, že se jedná o opravdu přírodní produkt, který je vhodný i pro vegany a stačí si brát jen jednu tabletu za den, rozhodla jsem se jej na zkoušku objednat.

Hořčík jsem začala brát podle návodu jednou za den a když jsem sportovala, vzala jsem si nadstandardní tabletu navíc. Výsledky se nedostavily lusknutím prstu. Trvalo mi cca měsíc, než se do mého organismu vrátila správná hodnota a hořčík začal plnit svou funkci.

Během pojídání jedné krabičky jsem se zbavila křečí a nepříjemného tiku v pravém víčku, který mě během práce dost rozčiloval :D. Kromě toho, že mi postupně přestaly padat vlasy, jsem se dala i více „do pohody“ a byť je náplň mé práce stále stejný, z nějakého důvodu na to můj organismus reaguje mnohem lépe a klidněji. Také se mi lépe spí…no, a tak nějak lépe žije. 

Opravdu by mě nikdy nenapadlo, jak může nedostatek jednoho minerálu nabourat člověku život. Já jsem moc ráda, že jsem narazila na produkt, který splnil mé nejvyšší nároky na kvalitu, aniž by nějak škodil přírodě 😊 Moc za VitasLife děkuji a jestli někdo zvažuje koupi, tak za sebe musím jedině doporučit 😊))

0