Na padání vlasů magnesium!

12. března 2020

Jaro spolu s podzimem jsou časem, kdy nejen ženám, ale i mužům začnou jako na povel vypadávat vlasy. Určitě jsou mezi námi i lidé, kterým vlasy vypadávají po celý rok. Pokud vás tato věc trápí, pak se pohodlně usaďte a přečtěte si tento článek.

Ne nadarmo se říká, že podle kvality vašich vlasů krásně poznáte i zdravotní stav celého organismu. Vlasy mají totiž „dar“ signalizace, že je s vaším tělem něco v nepořádku. Nejčastěji se to týká absence důležitých minerálů či vitaminů. Padání vlasů nám však může ukázat, v jakém psychickém rozpoložení se právě nacházíme.

Ještě než začnete po těchto informacích panikařit, pak uvedeme na pravou míru, že padání vlasů nemusí být hned předzvěstí vážného problému. Je to totiž úplně normální proces, při kterém za den vypadne třicet až sto vlasů. Jestli vám jich ale vypadne za den více, pak byste to neměli brát na lehkou váhu. V tomto případě je více než praktické vypátrat příčinu a následně ji odstranit.

Tou nejčastější příčinou vypadávání vlasů je jednoznačně stres. Další na seznamu příčin jsou výkyvy hormonů. Pokud jste tedy těhotná, po porodu nebo v menopauze, pak se dá tento proces očekávat. Mezi další příčiny potom patří porucha štítné žlázy, velký úbytek hmotnosti, špatný krevní oběh nebo dědičnost.

A jak tento problém eliminovat? Řešení je více než jednoduché. Zkuste hořčík, který zabraňuje padání vlasů úplně nejlépe. Neuděláte chybu ani v tom, když začnete jíst zdravě. I v jídle se dá najít spousta vitamínů a minerálů. Neměli byste se vyhýbat masu, ať už je jakékoliv. Chybět by nemělo ani ovoce, zelenina a luštěniny. Pokud tuto zdravu zkombinujete s dostatečným množstvím hořčíku, pak byste se měli brzy dostat k vytouženým výsledkům.

Vyzkoušejte náš hořčík s vysokou vstřebatelností a přesvědčte se sami o pozitivních účincích

0