Magnesium jako pomocník proti únavě, bolesti hlavy a úzkosti

Bolesti hlavy, únavu a pocity úzkosti zažil ve svém životě každý, a je proto možné tyto stavy brát jako běžnou součást života. Pokud se však opakují často, výrazně narušují denní program a aktivity, které se najednou zdají mnohonásobně složitější. Dobrou zprávou ale je, že lze těmto stavům předcházet.

Jak vyzrát nad fyzickou či psychickou nepohodu?

Fyzická bolest nejčastěji přichází po výkonu. Znáte ale ten pocit, když se probudíte, nic se vám nechce dělat, všechno vás bolí, jste unavení a nejraději byste zůstali celý den v posteli? Pokud takové stavy přijdou, znenadání se dostaví také otázka, na kterou neexistuje vždy odpověď, a tou je: Z čeho jsem tak unavený/unavená?

Někdy může mít tato únava souvislost se začínající nemocí a oslabením imunity, jindy vám ale, jak se lidově říká, můžou dojít baterky, což je stav, při kterém již nemá tělo z čeho brát. A právě takovým stavům je dobré se snažit přecházet nejen odpočinkem, ale také dodáním všech živin, které tělo potřebuje.

Hořčík jako kouzelný prášek

Osvědčenou zbraní proti únavě je příjem hořčíku. Jedná se o prvek, jenž urychluje regeneraci nejen svalů, ale všech tkání v těle, podporuje trávení a má také pozitivní vliv na psychické zdraví. Psychická únava, stres a úzkosti mnohdy souvisí s nedostatečným odpočinkem. Ten však není ovlivněn jen časem, ale také jeho způsobem a efektivitou.

Lidé s nedostatečným množstvím magnesia v těle si stěžují na nespavost, únavu a s nimi související psychickou podrážděnost, nižší mentální výkonnost a bolesti hlavy. Naopak lidé, kteří užívají magnesium pravidelně, jsou spokojení s kvalitou jejich spánku, lépe se jim vstává, jelikož se cítí odpočatí, mají tzv. více elánu a větší chuť do života, necítí se napjatí, s čímž souvisí vyšší psychická pohoda a lepší zvládání stresových situací, netrápí je křeče a ženy si pochvalují pohodlnější a méně bolestnější průběh menstruace.

Jaké jsou vaše zdroje prvků?

Studie zaměřená na potraviny dostupné v českých hypermarketech odhalila, že se v ovoci a zelenině nachází méně minerálů a prospěšných prvků, než v nich bylo zaznamenáno v dřívějších letech. Děje se tak pravděpodobně z důvodu vytěžování půdy a velké množství ovoce a zeleniny v jídelníčku tak ještě nemusí znamenat, že tělu dáváme opravdu vše, co potřebuje. Proto se jeví užívání doplňků stravy jako vhodná a pohodlná varianta nejen pro lidi s vyšší fyzickou aktivitou či pro těhotné ženy, ale pro všechny, kdo zaznamenali tělesné či psychické vypětí, únavu a nespokojenost se svým fyzickým či mentálním stavem. Vyzkoušejte např. náš glycinát hořečnatý nebo některou z našich dalších živin.

Sdílejte

Podobné články

#EMF Zdravý spánek aneb noc bez elektronických zařízení

Vaše noci jsou dlouhé, dny unavené a cítíte se neustále bez energie. Do žádné činnosti se vám nechce, nedokážete se soustředit na svou práci. Jste často nemocní. Pokud jste se v tomto našli, dost možná víme, proč…

Zobrazit více
#imunita Dlouhodobé půsty a jejich výhody

Dnešní doba, ve které žijeme, nás neustále nabádá k přesvědčení, že vlastníme určitý životní komfort. Bez něj si my lidé, žijící v blahobytu, nedovedeme svůj život představit. Chudoba je pro nás strašidelná vize a přirozeně se jí snažíme…

Zobrazit více
#škrob Škrob – škodí či prospívá zdraví?

Nad otázkou, zda je škrob škodlivý či prospěšný pro lidský organismus, se zamýšlelo již mnoho výživových specialistů. Pravdou však je, že dodnes nedospěli k jednotnému pohledu na danou problematiku. Škrob jako takový má totiž svá negativa, ale…

Zobrazit více
0