Grounding na vlastní kůži aneb spojte se s vlastním tělem

Grounding neboli earthing. Dva názvy, jedna metoda. Do češtiny se překládá jako uzemňování a je v poslední době vyzdvihována jako metoda, díky které se dokážeme spojit se svým tělem. O co vlastně jde?

Už od počátků lidstva bylo zvykem chodit bosky a být ve spojení se zemí. Postupem času se ale člověk od země více či méně odvrátil. Postavili jsme si domy a když z nich vycházíme, obouváme se do bot. Hlavním záměrem metody grounding je navrácení se k přírodě a čerpání energie ze země. A to tak, že navážeme přímý kontakt našeho těla se zemí buďto chůzí naboso nebo sezením či ležením v trávě.

Zní to jednoduše, ale jak se říká, ty nejlepší věci jsou zadarmo. Příznivci této metody uvádí pozitivní účinky nejen po psychické, ale také po fyzické stránce. Při groundingu nám klesá stresový hormon a cítíme se klidnější. Díky pozitivnímu vlivu na nervový systém je dokázáno zmírnění depresí, zlepšení jak krátkodobé, tak dlouhodobé nálady, a také kvalitnější spánek. Fyzicky nám může grounding pomoci ulevit od bolesti a při pravidelném praktikování této metody dochází velmi rychle k lepšímu prokrvení těla, což má pozitivní vliv na kardiovaskulární systém.

Základ je v přímém spojení těla se zemí. Většina podrážek je totiž vyrobena z gumy nebo plastu, které působí jako izolátor elektromagnetického vlnění Země, a proto to s takovými botami fungovat nebude. Výjimkou je obuv s koženou podrážkou, která nebrání toku elektronů.

Jak ale začít? Nemusíte přece hned vyběhnout naboso z domu. Až budete příště na procházce, zkuste se na chvíli zout a jít bosky. Tato metoda nemusí být to pravé ořechové pro každého, ale spojení s přírodou a se zemí ještě nikdy nikomu neublížilo. Jen si vzpomeňte na ten příjemný pocit při chůzi po pláži a nebojte se experimentovat.

Sdílejte

Podobné články

#biohacking Co je přerušovaný půst a jak vám pomůže s kily navíc?

Přerušovaný půst zní jako nepříjemná dieta, ale jedná se spíš o životní styl a zároveň o mocnou zbraň, která vám pomůže s kily navíc bez zbytečného extrémního hladovění. Stačí si navyknout na určitý režim a zamyslet se... Zobrazit více

#biohacking Šišinka jako lék na dlouhověkost? Jaké tajemství skrývá „třetí oko“?

Jak už název napovídá, šišinka neboli epifýza připomíná malou šišku, která se nachází v mezimozku a plní jednu z nejdůležitějších funkcí organismu. Tento malý orgán je také nazýván jako třetí oko a je obestřen tajemstvím. Je... Zobrazit více

#biohacking Jak se odhodlat ke studeným sprchám a v čem jsou tak prospěšné?

Vypadá to, že se staly studené sprchy novým trendem, ale vy se nemůžete donutit otočit kohoutek ani o kousek směrem k modrému políčku? Tak to s vámi soucítíme. Povíme vám ale, jaké výhody studené sprchy přináší... Zobrazit více

0