5 důvodů, proč je magnesium v dnešní době nezbytné a proč bychom ho měli vnímat jako prioritu

Média nás masírují strachem

Umíte si představit, že bychom v médiích slyšeli samé pozitivní zprávy? Je to tak trochu sci-fi scénář. Média jsou nástrojem šíření strachu. Války, daně, viry, klimatické změny – to všechno vyvolává emoce strachu. I když si myslíme, že jim nevěnujeme pozornost, strach se dostane do naší podvědomé mysli. Proto se najednou bojíme cestovat, nedej bože vycházet z domu.

Přetížený nervový systém ovlivňuje imunitní systém (imunitu)

Pokud je náš nervový systém přetížený stresem, strachem a podobnými emocemi a my nedáme tělu oddych, přechází to na náš imunitní systém. Poté se objevují první příznaky jako oslabená imunita, kožní problémy, alergie, vyhoření, únava apod. Zkrátka katastrofa. Často si to jednoduše ani neuvědomujeme a snažíme se problém s imunitou řešit akutně. Ten přitom ale pochází z hlubšího zdroje. Už není takovým tajemstvím, že většina našich nemocí pochází z psychiky.

Rychle pěstovaná strava

Žijeme v době, kdy dokážeme mít rychle vypěstované ovoce i zeleninu. Má to však ale svou daň. Pěstování neprojde svým přirozeným procesem, případně je to všechno pěstováno pod umělým sluncem. Určitě si pamatujete, jak chutnaly rajčata dříve a dnes. Příroda nám dala ovoce a zeleninu, která obsahuje minerály a vitamíny pro náš prospěch. A náhoda to asi nebude.

Nekvalitní půda

Půda používaná pro rychlé pěstování si nemá čas odpočinout a nasbírat potřebné živiny. Hnojiva jsou používaná téměř neustále; spolu s pesticidy a další chemií. Pro porovnání – tolik minerálů obsahovala zelenina kdysi a dnes:

S magnesiem jste silnější

Když jsme vytvářeli Magnesium VitasLife, soustředili jsme se na to, co nám na trhu chybí a co jsme vlastně hledali i pro vlastní použití. Na trhu nebylo magnesium, které mělo čisté složení v optimální dávce zaměřené na efektivní doplnění hladin v těle. Trh je stále zaplavený nekvalitními formami v tabletách se složkami, které tělu vůbec nepomáhají, a proto jsme šli směrem, který je pro použití magnesia dlouhodobý. Magnesium VitasLife pomáhá tělu se uvolnit, naše svaly a nervy nejsou tak napjaté. Pomáhá také stresu říct “ahoj” a být více duševně spokojený. Tohle byl náš záměr při vytváření kvalitního magnesia a budeme rádi, když budeme schopni pomoct co největšímu počtu lidí.

Sdílejte

Podobné články

#čínskamedicína Sebepoznání pomocí tradiční čínské filozofie

Pro lidské poznání sebe sama můžeme využít různé praktiky. My si v tomto článku představíme teorii, jejíž prameny sahají až do 9. století př. n. l. a jenž je stále uznávaná nejen v psychologii, ale také v alternativní medicíně….

Zobrazit více
#jídlo Jak správně kombinovat potraviny

Pokud se po jídle necítíme dobře, vnímáme jakousi těžkost a trápí nás nadýmání, nemusíme se hned strachovat, že jsme snědli něco špatného. O dost častěji je pravda taková, že jsme zvolili špatnou kombinaci jídel, která je…

Zobrazit více
#mikrobiom Proč jíst potraviny obsahující probiotika?

Co jsou probiotika? Probiotika jsou kultury mikroskopických organismů, které pomáhají při trávení, působí příznivě na imunitu a zneškodňují patogenní bakterie. Jedná se o živé mikroorganismy, jež působí v tlustém střevě, kde upravují pH a zabraňují množení hnilobných…

Zobrazit více
0